TERASy & pergoly

VYBERTE SI to pravé...

Od jara až do podzimu tvoříme Vaše přístavy pro odpočinek a relaxaci. A z čeho postavit venkovní terasu? Dřevo nebo WPC? Který materiál na venkovní terasu je vhodnější? Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď a tak si musíte vybrat to řešení, které je Vám nejpříjemnější, jak na pohled, tak na dotek. Nabízíme jen ty nejlepší materiály, a proto doporučujeme obojí.

DŘEVĚNÉ TERASY

Exotické i jehličnaté dřevo na terase rozšíří obytný prostor a dokonale splyne s okolní přírodou

Evropské dřeviny jsou levnější a vyznačují se měkčím dřevem. Nejčastěji se používá evropský nebo sibiřský modřín. Sibiřský modřín je z měkkých dřev nejodolnější, protože vyrůstá v náročných podmínkách na Sibiři. Na terasy se také používá dřevo z borovice či jasanu v úpravě THERMOWOOD. Thermowood dřevo je vyráběno metodou WTT při, které se využívá tepelná úprava dřeva při 180°C.

SLEZSKÝ MODŘÍN

Bělové dřevo nažloutle bílé, jádrové dřevo načervenale hnědé až tmavě červenohnědé, dále tmavne. >Hustota: ca. 550 kg/m3

SIBIŘSKÝ MODŘÍN

Modřín sibiřský patří k nejcennějším a nejtrvanlivějším druhům mezi jehličnatými druhy dřeva. Jeho obsažená pryskyřice odpuzuje vodu jako přírodní impregnace a chrání dřevo před napadením houbami. Bělové dřevo nažloutle bílé až načervenale bílé, jádrové dřevo načervenale hnědé až tmavě červenohnědé.
>Hustota: ca. 650 kg/m3

BOROVICE

Borovice má sukatou strukturu se zřetelnými letokruhy. Díky teplené úpravě dřevo vykazuje zvýšenou odolnost vůči hnilobě a plísním. Tepelně upravené dřevo je náchylné na velmi brzké zešednutí po vystavení povětrnostním podmínkám. Bělavé dřevo borovice postupně k jádru získává až oranžově hnědou barvu.
>Hustota: ca. 450 – 470 kg/m3

JASAN

Jasanové thermowood dřevo je obzvláště vhodné ke stavbě dřevěných teras. Thermo jasan je vysoce odolný vůči plísním s výjimečnou trvanlivostí, nesrovnatelnou stabilitou a překrásnou, bohatou světle žlutou barvou a šedohnědým jádrem. >Hustota: ca. 660 kg/m3

AKÁT

Akát patří do skupiny tvrdého, houževnatého a odolného dřeva. Látky, které dřevo přirozeně obsahuje, zabraňují jeho brzkému rozkladu – vydrží mnoho let. Dřevo je hnědobílé až hnědé, je velmi odolné proti vodě.
>Hustota: 720-800 kg / m3

Exotické dřeviny vyrůstají v prostředí deštných pralesů jihovýchodní Asie či Jižní Ameriky, které je charakteristické náročnými klimatickými podmínkami. Rostou proto pomaleji než evropské jehličnaté dřeviny. Díky tomu jsou velmi tvrdé, trvanlivé a také odolnější vůči povětrnostním vlivům, škůdcům i plísním. Bangkirai, Bukit, Merbau a Teak  jsou dřeviny pocházející z jihovýchodní Asie, Massaranduba, Garapa a Ipe z Jižní Ameriky a tyto dřeviny mají velkou různorodost barev. 

 

BUKIT

Dřevina pocházející zejména z Malajsie. Bukit patří do kategorie středné těžkých dřevin. Jádrové dřevo má v čerstvém stavu žlutohnědý až nazelenalý vzhled, často s pásy běli hrající do šedého odstínu.
> Hustota: ca. 500-850 kg/m3

TEAK

Teakové dřevo bez ošetření zůstane dřevěná terasa bez újmy, avšak její barva se časem mění ze žlutohnědé na stříbrnošedou. Teak má úzké, světlé, žlutohnědé bělové dřevo a tmavé zlatohnědé jádrové dřevo.
> Hustota: ca. 610-690 kg/m3

BANGKIRAI

Dřevina pocházející z Indonésie a Malajsie, dřevo obsahuje přírodní éterické oleje, kterými se strom chrání před škůdci. Jádrové dřevo má v čerstvém stavu žlutohnědý až nazelenalý vzhled, často ale ztmavne v olivově hnědou.
> Hustota: ca. 850 – 1155 kg/m3

GARAPA

Garapa pochází převážně z Jižní Ameriky z Brazílie. Garapa je jedno z mála velmi tvrdých dřev a má převážně přímé vláknění. Má světle žlutohnědou barvu, která na vzduchu na povrchu částečně tmavne na středně hnědou barvu.
> Hustota: ca. 900 kg/m3

MERBAU

Dřevo se vyskytuje v Jihovýchodní Asii, zejména v Indonesii a Vietnamu. Dřevo Merbau je všeobecně pokládáno za pevné a velmi tvrdé. Merbau je hnědo šedé až tmavě červeno hnědé s různými odstíny.
> Hustota: ca. 900 – 1100kg/m3

MASSARANDUBA

Brazilské dřevo Massaranduba patří mezi nejoblíbenější dřeviny pro terasy. Toto dřevo má mimořádně jemné fládrování. Mimořádně jemné, rovnoměrné strukturované dřevo má purpurově červenohnědou barvu s různými odstíny.
> Hustota: ca. 1100kg/m3

Říká se, že dřevěná terasa je náročná na údržbu. Jediná starost je každoroční natírání dřeva olejem. Tím dodáte dřevu původní přirozený vzhled. Pokud necháte dřevo několik let nenatřené, zšedne a nebude tak barevné. Je však na Vás, která varianta se Vám bude více líbit – mnoho lidí terasu záměrně nenatírá, protože se jim tento zašedlý vzhled líbí více.

Terasové oleje

Pro ošetření terasových prken je nejlepší terasový olej, který chrání dřevo před vsakováním vody. My olejem natíráme všechno dřevo vč. hranolů ještě před montáží a po montáži se natře ještě jednou vrchní plocha.

Protiskluzový terasový olej

Protiskluzový konečný nátěr na bázi oleje – zajišťuje větší bezpečnost pro Vaši rodinu! Polomatný konečný nátěr na terasové
dřevo nebo jiné dřevěné plochy již
předtím barevně upravené
pigmentovým terasovým olejem. Vhodný zejména na schody a
obzvláště hladké povrchy teras kolem bazénů.

Vosk na řezné hrany

Vyvinut speciálně k uzavření povrchu dřeva řezaného napříč vláknem – snižuje riziko tvorby trhlin! Minimalizuje nasávání vody stejně jako vysušování řezných hran. Chrání dřevo také zevnitř, protože dochází ke kapilárnímu vstřebávání.

Údžba a čištění

Terasa je díky svému ošetření terasovým olejem jednoduše omyvatelná pomocí tlakového čističe za pomocí nízkého tlaku čištění.

WPC TERASY

TERASY OD českého výrobce woodplastic

JEDINEČNÝ MATERIÁL S ATRAKTIVNÍM DESIGNEM A PŘÍJEMNÝM NA DOTEK

FOREST

Exotika v srdci

FOREST PlUS

Návrat k přírodě

STAR

Pro milovníky klasiky

RUSTIC

Prkna pro každého

NATUR PLUS

Přirozený vzhled dřeva

Povrch prken zdobí reliéf evokující luxusní exotické dřevo. Výrazná textura teras FOREST pomáhá zvyšovat bezpečnost při pohybu na terase. Terasy FOREST jsou vhodnou volbou pro každého, kdo preferuje kombinaci přirozeného vzhledu a výrazného designu. Vybírat můžete ze 2 šířek prkna PREMIUM/MAX a 6ti barev

 

CEDAR
WENGE
TEAK
EBEN
INOX
PALISANDER

Nadčasový design dodává terasám FOREST PLUS výrazný přírodní vzor v kombinaci s nepravidelným žíháním, které podtrhuje exotický vzhled teras a umocňuje dojem opravdového dřeva. S prkny FOREST PLUS nebudete vnímat běžné nečistoty, které se na povrchu teras usazují.

CEDAR
TEAK
INOX
MERBAU
PALISANDER

Terasy STAR nabízejí moderní design vytvářející čisté linie díky svému drážkovanému vzhledu. Drážkování zároveň pomáhá zvyšovat bezpečnost při pohybu na terase a činí tak z teras STAR ideální volbu k bazénům a vířivkám.

TEAK
INOX
WENGE
EBEN

Povrch RUSTIC navozuje pocit drásaného dřeva. Terasa RUSTIC v profilu TOP má zcela odlišné spáry, které se důmyslně překrývají. Už nic nezapadne do mezer mezi prkny a ve spárách nezůstanou žádné nečistoty. S MAXEM získáte MAXimálně široké a elegantní prkno. Na výběr jsou dva profily TOP a MAX.

TEAK
INOX
WENGE
EBEN
PALISANDER

Terasy Natur Plus nabízejí přírodní vzhled prken s jemným žíháním. Nerovnoměrná pigmentace dodává terase ještě přirozenější vzhled a umožňuje snadno sladit s ostatními prvky v exteriéru. Probarvení pomáhá zvýraznit dřevěnou texturu povrchu a zároveň je velmi praktické, protože na terase nejsou tolik vidět případně nečistoty.

TEAK
INOX
PALISANDER

minimální údržba

Odolné a stálobarevné materiály, bez nutnosti natírání, voskování či olejování, což vám ušetří čas i peníze

BEZPEČNOST

Prkna mají protiskluzový povrch a nikdy netvoří třísky. Nedrolí se, nekroutí ani neláme a díky tomu poskytují bezpečnosti pro Vás a Vaše děti

EKOLOGIE

Všechny výrobky jsou ekologické a 100% recyklovatelné. Výrobce je držitelem certifikátu PEFC

VYROBENO V ČR

Prkna TERAFEST® se vyrábí v ČR z těch nejkvalitnějších materiálů. Technologie patentovaná od americké společnosti Strandex, která má více než 30 let zkušeností

Záruka až 25 LET

WPC odolává dešti, sněhu, mrazu i UV záření. Je minimálně nasákavé a rezistentní vůči bazénové chemii i slané vodě. Prkna jsou vysoce odolná vůči plísním i hnilobě

styly pokládky pro Dřevo i WPC

Každý návrh je kompletní s navrhovanými velikostmi desek, umístěním nosníků spodní konstrukce a různým rozvržením prken

přírodní materiály

Pěna splňuje nevyšší kritéria kvality

montáž na klíč

Měkká pěna 15-30cm, tvrdá pěna 3-10cm

široký výběr materiálu

Široký výběr dřevin i barev

PROFESIONÁLNÍ MONTÁŽ

Profesionální montáž Vaší terasy

Záruka kvality

Kvalitní materiály se zárukou až 25 let!

pergoly & přístřešky

Špatné počasí Vás už nemusí odrazovat od posezení, grilování nebo odpočinku na zahradě. Pergolou totiž vytvoříte nový obytný prostor, který spojuje to nejlepší z „uvnitř“ a „venku“. Vychutnáte si tak romantickou večeři, odpolední kávu i dětskou párty na vlastní zahradě, ale v soukromí a skrytí před ostrým sluncem, větrem nebo deštěm.

Můžete si vybrat jak pergoly připevněné k fasádě domu, ale i na volně stojící konstrukce.
Vyberte si z množství variant a kombinací a přizpůsobte svou terasu vlastním potřebám, životnímu stylu i architektuře celého domu. Pergolu vyladíte například automatickým zastíněním, LED osvětlením nebo topnými prvky.

obklady & ploty

Obkladové profily ECO jsou originální volbou pro obložení stěn, opěrných prvků, sloupů, portálů a štítů. Pro svoji vysokou odolnost, stálost a minimální potřebu údržby jsou dlouhodobým řešením pro obklady stěn kolem terasy, zahradních zídek, pergol a parkovacích přístřešků.

dlouhodobě stálé barvy a tvar

100% recyklovatelný materiál

žádné natírání a broušení

záruka 25 let proti dřevokazným houbám, hnilobě a hmyzu

vysoká odolnost proti povětrnostním vlivům

vzhled připomínající luxusní exotické dřevo

Blog pro vaši zahradu

Veškeré info o dřevu a dřevoplastu najdete na mém blogu kde spolu můžeme diskutovat na konci každého článku.

KONTAKTUJTE NÁS

Ať už si vyberete terasu dřevěnou či z WPC nebo se chcete skrýt před sluncem do stínu pod Vaši novou pergolu neváhejte nás kontaktovat.
Pokud máte zájem o konzultaci Vašeho projektu nebo vlastní vizualizace nápadu a chcete zaslat cenovou nabídku, neváhejte mne kontaktovat.