STŘÍKANÉ IZOLACE

“Nejlepší investice
pro další generace
je stříkaná izolace”

Zateplení pro každou stavbu

PUR Stříkaná izolace

Chystáte se na zateplení domu? Ať jde o Váš rodinný dům, chatu nebo administrativní budovu, nejdůležitějším předpokladem úspěchu je výběr vhodné kvalitní izolace. Stříkaná izolace je tepelná izolace nové generace, která dokonale přilne ke všem materiálům. Po aplikaci stříkané izolační pěny nevznikají žádné netěsnosti a tepelné mosty. Díky izolačním schopnostem stříkané pěny je možné snížit náklady na vytápění až o 70%.

Nehořlavá polyuretanová pěna je dvousložkový materiál s uzavřenou a otevřenou buněčnou strukturou. Míchání těchto složek probíhá přímo na místě aplikace přes zařízení speciálního stroje dochází k ohřevu a tlakování každé složky zvlášť, jejich následnému transportu vyhřívanými hadicemi až k místu nástřiku.

Izolace nejen zlepšuje kvalitu vnitřního klimatu, ale také zvyšuje komfort bydlení a životní úroveň. Zajišťuje dokonalou tepelnou izolaci a zabraňuje pronikání prachu a jiných nečistot z vnějšku. Největší výhodou oproti běžným izolačním materiálům je to, že pěna nemění své parametry a izolační vlastnosti, nemění svůj tvar na rozdíl od izolační vaty nebo foukané celulózy, a proto je spolehlivá díky své dlouhé životnosti.

 

Střechy

 

podkroví

 

stěny

 

podlahy

 

stropy

 

základy

 

izolace šikýmch a strmých střech

V zimě uniká střechou až 80 % tepla, pokud není řádně izolovaná

Teplo ze své podstaty vždy stoupá vzhůru, proto je izolace střechy obzvláště důležitá. Pěna tvoří 100% bezešvou monolitickou a souvislou izolaci bez spojů. Díky expanzi se pěna dostane i na velmi obtížně přístupná místa a tím vytváří dokonalou izolaci.

Izolace mezi krokvemi je klasická forma izolace střechy. Stříkaná pěna vyplní všechny mezery a dutiny. Tato celistvá vrstva pak pomáhá eliminovat tepelné mosty a nežádoucí proudění vzduchu v konstrukci.

Tloušťku izolace lze individuálně upravit nanesením několika vrstev. A díky izolační vrstvě bez spojů, tedy celistvé izolaci z polyuretanové stříkané pěny, zajistí maximální komfort uvnitř budovy.

Zdravotně nezávadná

Rychlá aplikace

Nechutná hlodavcům

Nevyžaduje mechanické kotvení

Minimálně zatěžuje konstrukci budovy

Účinná tepelná izolace – snížení nákladů na vytápění/chlazení

Izolace střech či podkroví

Zaizolovat střechu se dá jak zvenku tak zevnitř

Jednoduše a rychle: Jednoduchá aplikace šetří nejen čas, ale i peníze. Pěna po nastříkání vytvrdne za méně než minutu.

Izolace podkroví stříkanou pěnou je velmi praktická. Pěna se nanáší nástřikem a okamžitě zvětšuje svůj objem až desetinásobně. Pěna dokonale vyplňuje i malé mezery a spáry a zabraňuje pronikání vzduchu i na těžko přístupných místech. Mechanické kotvení izolace není nutné, protože pěna dokonale přilne ke všem běžným povrchům ve střešní konstrukci.

Stříkané izolace mají výborné izolační vlastnosti a zabraňují vzniku tepelných mostů a plesnivění v podkroví. Rádi Vám poradíme s výběrem té správné pěny.

Rychlá aplikace

Eliminuje průnik vzduchu

Zvuková izolace

Zdravotně nezávadná

Minimálně zatěžuje konstrukci budovy

Snižuje náklady na vytápění a klimatizaci

Izolace stěn, příček a fasády

Tepelná izolace největší části domu

Kvalitní tepelná izolace nejen snižuje náklady na vytápění v chladných měsících, ale také zlepšuje ochranu před přehříváním v létě.

Vnější stěny obvykle tvoří největší část obvodového pláště budovy, která musí být chráněna proti příliš velkému prostupu tepla. Dodatečná izolace je smysluplná zejména při renovaci.

Při renovaci budovy se často izoluje zevnitř, zejména pokud nelze budovu izolovat z vnějšku. Při vnitřní izolaci se nejčastěji používá tvrdá pěna, která je aplikovaná ve velmi malých tloušťkách.

Rychlá aplikace

Celistvá vrstva

Zvuková izolace

Zdravotně nezávadná

Eliminuje průvan

Ztužení konstrukce

Snižuje náklady na vytápění a klimatizaci

Izolace podlah a sklepů

Zlepšení vnitřního klimatu a pohodlí díky příjemné teplotě podlahy

Izolace podlahy je efektivní i z hlediska energetické uspory, jelikož podlahy a stropy, zejména nad sklepy a půdou, mohou způsobit tepelné ztráty až 30%!

Pěny je možné aplikovat buď přes stropy v suterénu tak, aby obytné prostory zůstaly nedotčeny, nebo přímo na podlahu. Ve starších budovách často chybí izolace podlahy a dodatečná izolace může být velmi účinná. V závislosti na požadavcích může být aplikovaná v různých tloušťkách.

EXY 34 HFO: Ideální pěna s uzavřenými buňkami pro izolaci podlahy, jelikož je extrémně vzduchotěsná, parotěsná a hydroizolační získáte tak mimořádně účinnou funkční vrstvu izolace pro Vaši podlahu.

Rychlá aplikace

Celistvá vrstva

Zvuková izolace

Zdravotně nezávadná

Parotěsnosná a hydroizolační

Snižuje náklady na vytápění a klimatizaci

Izolace stropů a podhledů

Izolace stropu pro lepší klima v místnostech

Izolační vrstva pěny zamezí únikům tepla a tím sníží náklady na vytápění místnosti. V teplých letních měsících naopak nebudete tolik utrácet za klimatizaci.

Izolovat strop můžete buďto měkkou nebo tvrdou pěnou. U dřevostaveb se nejčastěji používají měkké pěny s otevřenou strukturou buněk. Tvrdé pěny se používají například při izolaci stropu sklepů, jelikož díky jejich uzavřené struktuře buněk získáte skvělou vzduchotěsnou, parotěsnou a hydroizolační vrstvu. Pěna se  dostane i do těžko přístupných míst, mezi potrubí apod.

Rychlá aplikace

Celistvá vrstva

Zvuková izolace

Zdravotně nezávadná

Neměnné izolační parametry

Zabraňuje tepelným mostům

Snižuje náklady na vytápění a klimatizaci

Izolace základů

Hydroizolace pro Váš dům

Jedná se o tepelně – hydroizolační systém vytvářející bezespárovou izolační nenasákavou vrstvu a to přímo na povrchu, který má být izolován.

Díky izolaci soklu stříkanou pěnou se vyhnete zbytečným tepelným ztrátám, tvorbě vlhkosti a následnému vzniku plísně.

K izolaci soklu doporučujeme vyzkoušenou a osvědčenou izolaci EXY 34 HFO. Pěna se jednoduše nanese na suchý povrch, která  po expanzi vytvoří celistvou hydroizolační vrstvu bez spojů. 

Rychlá aplikace

Hydroizolace

Zdravotně nezávadná

Celistvá nepropustná vrstva

Snižuje náklady na vytápění a klimatizaci

TELEFONÁT

domluvení schůzky

ZAMĚŘENÍ

odhad cenové nabídky

SCHVÁLENÍ

akceptace nabídky

REALIZACE

izolace vašeho domu

HOTOVÝ PROJEKT

spokojený zákazník

námi používané materiály

Měkká PUR pěna je lehká, dvoukomponentní a strojně zpracovávaná polyuretanová pěna s převážně otevřenou buněčnou strukturou na vodní bázi. Tento materiál se vyznačuje vylepšeným koeficientem tepelné vodivosti, má vynikající paropropustnost, či velmi dobré zvukově izolační parametry ( tj. zvuková neprůzvučnost). Izolace je ve všech hygienických a ekologických ohledech absolutně zdravotně nezávadná.


Stříkaná dvoukomponentní izolace na vodní bázi s otevřenou strukturou buněk. Tato pěna je ideální pro izolaci stěn, stropů a podlah při rekonstrukcích nebo při renovaci. Pěna EXY 09 má jedinečné vlastnosti, které zajišťují dokonalou zvukovou izolaci a vzduchovou bariéru.


Prémiová dvoukomponentní stříkaná izolace na vodní bázi, pěna pro izolaci stěn, stropů a podlah při rekonstrukcích nebo renovaci. Poskytuje nejlepší vlastnosti z hlediska zvukové izolace od okolí a vytváří vzduchovou bariéru. Pěna EXY 09 PLUS má zlepšené tepelně-izolační parametry.


Stříkaná izolace na vodní bázi s uzavřenou strukturou buněk. Tato pěna je ideální pro izolaci stěn, stropů a podlah při rekonstrukcích nebo při renovaci. Výborně funguje třeba na trapézový plech do hal či nějakých průmyslových objektů na zamezení kondenzátů.


Dvoukomponentní stříkaná izolace na vodní bázi s uzavřenou strukturou buněk. Tato pěna je ideální pro izolaci stěn, stropů a podlah při rekonstrukcích nebo při renovaci. Výborně funguje třeba na trapézový plech do hal či průmyslových objektů na zamezení kondenzátů.

Více info?

ULTRAPUR
EXY 09
EXY 09 Plus
EXY 34 HFO
EXY 39
TYP
Měkká
Měkká
Měkká
Polotvrdá
Tvrdá
OBJEMOVÁ HMOTNOST
12 (kg/m3)
8,5 (kg/m3)
13 (kg/m3)
34±5 (kg/m3)
41±5 (kg/m3)
TŘÍDA REAKCE NA OHEŇ DLE ČSN 13501-1
E (samozhášivá)
E
E
E
E
OBSAH UZAVŘENÝCH PÓRŮ
<20 %
<10 %
<10 %
>80 %
>80 %
TEPELNÁ VODIVOST PŘI 10°C
⋌⫐ = 0,037 W/m. K.
⋌⫐ = 0,037 W/m. K.
⋌⫐ = 0,033 W/m. K.
⋌⫐ = 0,021 W/m. K.
⋌⫐ = 0,029 W/m. K.
POUŽITELNOST
střechy, stropy a podkroví
střechy, stropy a podkroví
střechy, stropy a podkroví
stěny, stropy, podlahy, podkroví
základy a podlahy
VÝROBA
Polsko
Česká Republika
Česká Republika
Česká Republika
Česká Republika

zelená úsporám

Pěna splňuje nejvyšší kritéria kvality

TLOUŠŤKA IZOLACE

Měkká pěna 15-30cm Tvrdá pěna 3-10cm

RYCHLOST APLIKACE

Izolace střechy či podlahy během pár hodin

VYTVRZENÍ STŘÍKANÉ PĚNY

Po 1 minutě nelepí a po 3 hodinách je vytvrzená

100% EKOLOGICKÝ

Žádné emise, nepraská, neztrácí svou funkčnost

pěnoBLOG

Veškeré info o pěně a s izolací spojené najdete na mém blogu kde spolu můžeme diskutovat na konci každého článku.

KONTAKTUJTE NÁS

Pokud máte zájem o izolaci, doplňující informace nebo vytvoření cenové nabídky, neváhejte mne kontaktovat.