HLAVNÍ VÝHODY STŘÍKANÉ IZOLACE

"nejlepší investice je stříkaná izolace"

Ať už chcete izolovat zcela novou budovu nebo chcete modernizovat starší, stříkaná pěnová izolace může být to, co potřebujete. Je ideální pro starší i nové budovy, budou mít prospěch ze stříkané pěnové izolace v obou směrech. Vždy se vyplatí prozkoumat výhody aplikace stříkané pěnové izolace, zejména proto, že jsou k dispozici dva typy izolace v závislosti na potřebách Vašeho domova. Pojďme se na ně podívat!

Stříkaná pěnová izolace je jedinečná v tom, že se dokáže dostat i do těch nejmenších skulin. Jakmile je pěna nanesena do otvorů, expanduje a rychle zasychá, a přitom omezuje průchod vzduch i vlhkosti.  Použití stříkané pěnové izolace Vám může ušetřit peníze na účtech za vytápění a Váš domov bude dále chráněn před chladnějším vzduchem pronikajícím do domu v zimních měsících. Investice do správné stříkané pěnové izolace se vyplatí, protože v dlouhodobém horizontu ušetříte peníze na Vašem bankovním účtu!

SNÍŽENÍ HLUKU

Když se stěhujete do nové nemovitosti, poslední věc, kterou chcete řešit, je hluk z venku. Od hluku přilehlých sousedů až po děti, které si hrají příliš pozdě nebo příliš brzy. Párty sousedů, náklaďáky přijíždějící po silnici a dokonce i neustálý zpěv ptáků Vás přivede k šílenství, ale díky stříkané pěnové izolaci se můžete vyhnout rušení. Pěnová izolace s otevřenými buňkami sníží hlučnost více než jakýkoli jiný typ izolace.

SNÍŽENÍ ALERGENŮ

Věděli jste, že mnoho alergenů z vnějšího světa, které vlétají do domu, tak činí kvůli nedostatečné izolaci? Jednou z největších výhod stříkané pěnové izolace je snížení pylu a dalších alergenů procházejících otvory domu. Stříkaná pěnová izolace se dostane přímo do těchto štěrbin a trhlin a zabrání pronikání vzduchu do vnitřních prostor. Protože je tento vzduch zatížen pyly a alergeny, dává smysl, že stříkaná izolace podkroví zamení jejich průchodu. Snížením množství alergenů ve Vaší domácnosti můžete během jarních měsíců méně trpět a přestat kýchat!

SNÍŽENÍ POČTU ŠKŮDCŮ

Když máte na domě aplikovanou stříkanou izolaci, zabráníte tomu, aby se dovnitř domu dostali i drobní brouci, hmyz i menší hlodavci. Izolace z pěny s je nejlepší možností, jak zabránit škůdcům, protože vytváří tvrdší bariéru, která zabrání případným škůdcům prohrabat se skrz. Pamatujte, že stříkaná izolace s uzavřenými buňkami je pevná a ne houbovitá, takže se nestane, že byste ji prokopali. To vede k menšímu počtu zamoření v domě, menšímu riziku onemocnění kvůli trusu v budově a v okolí nezůstává žádný odpad.

PREVENCE PLÍSNÍ

Jakákoli stříkaná pěnová izolace zabrání prosakování vlhkosti stěnami domu, bez ohledu na to, jak silné srážky venku jsou. Vzlínající vlhkost je velkým problémem pro mnoho domů, ale správnou stříkanou izolací tomu lze předejít. Čím méně vody zdí prosakuje, tím menší je riziko plísní uvnitř domu. Plíseň může způsobit obrovské problémy na domě.

ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Stříkaná izolace poskytuje vysoce výkonná řešení pro efektivní obvodové pláště budov, tepelný komfort a zdravé vnitřní prostředí. Pěnová izolace vám může ušetřit až 80 % vašich účtů za energii. Díky tomu pomáhá snižovat produkci skleníkových plynů, jako je oxid uhličitý, o tisíce tun ročně. Stříkaná pěnová izolace si zachovává svůje vlastnosti v průběhu času a neztrácí svou R-hodnotu. Poskytuje celkový tepelný komfort nyní i v budoucnu, zatímco tradiční izolace degradují jejich vlastnosti především díky snižování svého obsahu. Výběr produktů s dlouhou životností, jako je stříkaná izolace, může potenciálně zamezit nutnosti budoucí instalace/reinstalace materiálu.

 

DLOUHOTRVAJÍCÍ EFEKT

Jednou z největších výhod stříkané izolace je to, jak dlouho vydrží. Skelná vata není dlouhodobým řešením, i když je to jedno z nejběžnějších řešení izolací. Výhod stříkané pěnové izolace je mnoho a všechny by se měly spojit, aby vás přesvědčily, že nejlepší stříkaná izolace, která existuje, změní způsob, jakým váš domov chráníte. V zimě chrání před chladem a vlhkem a v létě před horkem a pylem.

mohlo by se Vám líbit

Sdílejte náš článek se svými přáteli

Bear in Barn
Bear in Barn

NÁVRHÁŘ/STAVITEL/VÝROBCE

Má obchodní filozofie: Naučte se vše, co můžete o čemkoli a o všem, aby se to stalo součástí Vašeho arzenálu řešení problémů

Ing. Martin Elzner

kategorie

TAGY

SLEDUJTE NÁS

NEJNOVĚJŠÍ BLOGY

INSTAGRAM

Incorrect access token specified.

dostávat novinky na e-mail!

Přihlaste se pomocí e-mailu k odběru novinek a aktualizací

Napsat komentář