Kuny V Izolaci

"nejlepší investice je stříkaná izolace"

jak se té kuny zbavit?

Poznáváte ty zvuky z půdy, které Vás budí v noci? Neznámé zvuky, dupání a poměrně hlasité a pronikavé pištění, pravděpodobně se Vám ve střeše usídlila kuna skalní! Vyhnání kuny je samo o sobě velmi složité. Je to velmi inteligentní a předvídavé zvíře. I když ji nachystáte všechny možné pochoutky, někdy trvá i týdny, než v sobě získá odvahu a okusí daný pamlsek. Víte, že kuna nesmí být týrána či usmrcena? Kunu můžete pouze odchytit a vypustit živou do přírody. Proti kunám lze bojovat pouze mechanicky. Existuje mnoho názorů a typů jak se jí zbavit.

 

Pokud se kuna skalní jednou usídlila ve vaší půdě, bude svoje návštěvy často opakovat a neustále a dookola ničit jakoukoliv střešní izolaci a krycí folii. V horším případě vyvede mladé a škody budou dechberoucí.

MECHANICKÁ ZÁBRANA

Je neuvěřitelné, jak malým otvorem se umí protáhnout na půdu a jak krkolomnou cestu kvůli tomu někdy podniká. Pro zabránění přístupu kuny je třeba zjistit, kudy vniká do domu. Pro samotné vniknutí ji stačí velmi malý prostor. Její tělo je velmi ohebné. Na místo kudy kuna leze, je vhodné dát rovný plech nebo pletivo.

RUŠIČKY, PLAŠIČE, PUR SPREJE

Je to další způsob jak omezit její návštěvy. Po čase si ale na jejich zvuk zvykne, stejně jako na lesklé předměty a vůně. Pur pěna je další zbytečný boj. Kuna pěnu vyškrábe a vesele vás navštěvuje a ničí izolaci. Jedná se o dočasné řešení a postupem času se vše se vrátí do zaběhlých kolejí.

KOČKA, VLASY, TRUS

Nezabírají ani chuchvalce lidských vlasů pohozených na půdě, ani tygří trus umístěný v hnízdě kuny. Váš problém může vyřešit Vaše kočka hájící své teritorium. Nevíme však, jestli se vašemu mazlíčku bude líbit na půdě.

VAJÍČKA A TRÁVENÍ? ZAKÁZÁNO!

Vzít vajíčko od slepice, dát do něho jed a kunu zabít. Pozor! Kunu nelze trávit, je to dáno zákonem. Další rada - vzít železa, dát do nich vhodnou pochutinu a kunu chytit. Pozor! Kunu je zakázáno chytat do želez, je to bráno jako týrání. Použití zbraně je v obci bohužel také zakázáno. Nehledě na to, že v ČR kuna skalní podléhá legislativní ochraně, kterou tvoří zákon o myslivosti.

PUR Stříkaná izolace Vám také nemůže dát 100% záruku, že se touto vrstvou izolace kuna skalní neprokouše. Ale PUR stříkaná izolace narozdíl od ostatních izolací vytváří pro kunu největší odpor, jelikož má největší tvrdost oproti minerální vatě a foukané izolaci, takže zde existuje alespoň možnost, že to vzdá.

řešení?

plošné zabezpečení

Proti opětovnému vniknutí kuny

opláštění štítu krycím plechem

Pouze a jedině souvislé vrstvy plechu, protože ten kuna nepřekousne, neodhodí a neuhne jí.

mohlo by se Vám líbit

Sdílejte náš článek se svými přáteli

Bear in Barn
Bear in Barn

NÁVRHÁŘ/STAVITEL/VÝROBCE

Má obchodní filozofie: Naučte se vše, co můžete o čemkoli a o všem, aby se to stalo součástí Vašeho arzenálu řešení problémů

Ing. Martin Elzner

kategorie

TAGY

SLEDUJTE NÁS

NEJNOVĚJŠÍ BLOGY

INSTAGRAM

Incorrect access token specified.

dostávat novinky na e-mail!

Přihlaste se pomocí e-mailu k odběru novinek a aktualizací

Napsat komentář